Ara
  • hikmet çörekci

ilk yazı.. hakkımda..
    Ankara’da doğdum, büyüdüm. Üniversite için ayrıldım şehrimden,


 meraklıydım; genetiği, bitkileri, hayvanları, cinsleri, türlerini merak ederdim, biyoloji okudum. Okurken başladı fotoğraf tutkum. Amatör kameralarımızla çıktık mı sahaya; börtü böceği, kuşun gagasını, arının gözünü kim en iyi çekecek diye çabalardık, o dönem başlayan fotoğraf aşkı kim derdi mesleğe dönüşecek.. Çünkü idealler ağır basardı o dönem, üniversitede öğretim görevlisi olmayı en birinci vazifem sayıyorum..
  Yıllar geçti (rakam vermeyelim yaşımız çıkmasın :) bu arada dans ettim, durdum, düştüm, kalktım, devam ettim.. Yazdım, çizdim, tekrar yazdım. Denedim, yanıldım.. Operaya, sinemaya, tiyatroya gittim. Hababam Sınıfı’nı, Yeşil  Yol’u, Forrest Gump’ı bıkmadan izledim..


 Ailemi çok sevdim, aile olmanın önemini kavradım.
  Fark ettim.. Yalnızca aklımdan ibaret değildim ben. Kalbim de değildim..Bir canlıyı içimde büyütüp dünyaya getirebilirdim. Öyle de yaptım.. Her şey yolunda gitmişti. Sürekli tekmelerini hissettiğim minik topuklar avuçlarımdaydı artık. Doku
 nabiliyor, öpebiliyordum. Çok şanslıydım.. Bu bir lütuftu..

Fark ettim.. O ‘an’lar unutulmamalıydı. O minik mucizenin gelişi, anneyle ilk karşılaşma, kokusunu içine ilk çekişi, gözlerden süzülen yaşlar, o ne yapacağını bilemeyen çaresiz haller, bu sırada ağlayan yavru, şaşkın baba, dışarıda taze anneyi, minik yavruyu bekleyen yakınların heyecanı.. Hiç biri kaçırılmamalıydı. Saklanmalıydı..
  Karar verdim.. O ‘an’ları sizler için biriktirecektim. Bunu ‘iş’ olarak yapan birçok kişi vardı. Olsundu.. Ben yaşamıştım ‘o an’ları. Biliyordum. Farklıydım. Paylaşabilirdim o tüm heyecanı. Biliyordum. Her doğumda dolardı o gözler ama olsundu. Karar vermiştim….
  Şimdilerde profesyonel kadın fotoğrafçı, Ankara bebek fotoğrafçısı, Ankara doğum fotoğrafçısı olarak o ‘an’ları sizin için biriktiriyorum. Ve her seferinde aynı heyecanı yaşıyorum.. Ben çok şanslıyım bu yüzden.. Daha güzel nasıl olabilir.. Teşekkürler.


48 görüntüleme0 yorum